Alpha Design Labs (ADL) to marka, której właścicielem jest tak renomowany japoński producent, jak Furutech. Ta ostatnia firma zdołała sobie przez lata wyrobić niezwykłą renomę, głównie dzięki produkcji hi-endowych kabli audio, oraz najwyższej klasy akcesoriów do nich takich, jak doskonałe wtyki czy gniazda.

Jednocześnie Alpha Design Labs ma oferować Klientom znaczną część jakości produktów Furutech za ułamek ich ceny. I ma przez to być bardzo ciekawą alternatywą nie tylko dla produktów budżetowych ale także dla wielu droższych propozycji innych marek. Warto nadmienić, że wszystkie produkty ADL wykorzystują wiedzę oraz zaplecze technologiczne marki Furutech, w tym unikalne rozwiazania produkcyjne, które nie zostały wprowadzone jako chwyt marketingowy, ale mają bezpośredni wpływ na realną poprawę brzmienia w przypadku kabli audio.

Kable marki Alpha Design Labs to przede wszystkim znakomite materiały – takie, jak przewodniki Alpha. Zostały one poddane specjalnemu procesowi kriogeniczemu oraz demagnetyzacji tak, aby zapewnić jak najbardziej bezstratny przesył sygnału audio. Producent określa całkokształt swojej technologii mianem Pure Transmission, czyli „czysty przesył” i doskonale oddaje to esencję brzmienia kabli marki Furutech.

Co nie mniej ważne, w ofercie znajdują się nie tylko znakomite interkonekty (w tym te korzystające z przewodników OCC, czyli Ohno Continuous Cast – czyli z miedzi monokrystalicznej), ale także doskonałe kable USB, czy chociażby kable OTG, w tym te dedykowane dla interfejsu Lightning.

Innymi słowy, Alpha Design Labs to dedykowana marka, która oferuje znakomite w swojej niszy produkty o doskonałym stosunku jakości do ceny. A dzieje się tak dlatego, że za marką tą stoi bardzo konkretna wiedza oraz japońska rzetelność, która w tym konkretnym przypadku świetnie przekłada się na jakość brzmienia!